Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 3998 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Demonstrace proti uznání „Republiky Kosova“ na Václavském náměstí v Praze Email

Pondělí, 20. února 2012V pátek - 17. 2. 2012 - odpoledne jsme se sešli na Václavském náměstí, abychom si připomenuli hanebný čin Karla Schwarzenberga a vlády Mirka Topolánka, kterého se dopustili uznáním samozvaného ilegálního narkostátu „Republika Kosova“. V čele tohoto „státního útvaru“, který leží na území okupované jihosrbské provincie Kosova a Metochie, stojí lidé, kteří vládnou drogovému obchodu v Evropě. Někteří z nich, jako současný ministerský předseda Hashim Thaçi nebo bývalý ministerský předseda Ramush Haradinaj  jsou důvodně podezřelí z popravování srbských zajatců – vojáků i

civilistů na konci bojů v roce 1999, a z prodeje jejich tělesných orgánů na světovém trhu s transplantáty. Na demonstraci vystoupil jako hlavní řečník poslanec Sněmovny Parlamentu České republiky Jaroslav Foldyna (ČSSD).

V projevu připomenul historické vazby českého a srbského národa. Uvedl paralelu mezi uloupením jižní provincie Srbska v roce 1999 a uloupením českého pohraničí (tzv. Sudet) v roce 1938 i to, že mocnosti, které oba tyto zločiny proti mezinárodnímu právu organizovaly a schvalovaly, byly stejné země – Německo, Franci, Velká Británie, Itálie a k nim se nyní přidaly Spojené státy americké. Jaroslav Foldyna také připomenul přátelství srbského národa s národem českým, skutečnost, že první československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk během první světové války mohl jezdit za českými legionáři na všech frontách a agitovat pro nový československý stát všude po světě díky srbskému diplomatickému pasu. Dále poslanec Foldyna konstatoval s jistou trpkostí, že dnešní české elity zradily tento odkaz a poškodily přátelství mezi našimi národy tím, že se v pro Srby těžké chvíli přidali na stranu agresorů a okupantů.

Režisér Václav Dvořák ve svém projevu odsoudil činnost českého ministra zahraničních věcí Karla Schwarzenberga, který proti vůli většiny poslanců českého parlamentu prosadil ve vládě Mirka Topolánka uznání ilegálního narkostátu „Republika Kosova“.  Dále řekl, že jak ministra zahraničních věcí Karel Schwarzenberg  tak i bývalý český ministerský předseda Jan Fišer se přítelíčkují s narkobaronem, teroristou a válečným zločincem Hashimem Thaçm. Fišer dokonce jako jediný z ministerských předsedů z celé Evropy! Fišer i Schwarzenber jsou ti politici, kteří zrazují dlouhodobé i krátkodobé české národní zájmy a pro nás jsou jako kandidáti na českého prezidenta naprosto nepřípustní.

Oba projevy sklidily velký potlesk.

Nakonec vystoupila Eva Novotná – tisková mluvčí iniciativy Ne základnám a zdůraznila, že na Kosovu vybudovaly Spojené státy největší základnu mimo své území, a že tak učinily proto, že si touto základnou chtějí pojistit loupež srbského území a srbského nerostného bohatství, které leží pod povrchem Kosova a Metochie a které chtějí těžit americké společnosti. Základna Bondsteel má také pohlídat těžbu původně srbského nerostného bohatství na Kosovu, o které se v budoucnu budou „starat“ americké firmy. Dále upozornila na skutečnost, že i když lidové hnutí v České republice prosadilo, že se v ČR nebude stavět americká radarová základna, vláda tuto skutečnost obchází a v Pardubicích potichu organizuje velkou vrtulníkovou základnu USA, na které budou přítomni američtí vojáci. Jako první kurzanti vrtulníkového výcviku na této základně mají být kosovští Albánci!

Demonstraci podbarvovaly melodie srbských lidových písní z Kosova a Metochie. Předřečník zdůraznil, že na rozdíl od lidových srbských písní na Kosovu nevznikla žádná albánská lidová píseň.

Po demonstraci se ještě delší dobu debatovalo v hloučcích. Lidé z různých nevládních iniciativ se tu setkali a vyměňovali si zkušenosti, postřehy a spojení.

Organizátoři demonstrace děkují iniciativě Na základnám, že páteční demonstraci občanského sdružení Přátelé Srbů na Kosovu ozvučila. Všem přítomným sympatizantům děkujeme za účast a vyjádřenou podporu. Každým rokem se nás schází víc a víc. O našich dalších akcích v tomto roce vás budeme včas informovat.

Redakce kosovoonline.cz